לירון סיבוני ז"ל

 מאת גל יצחק, יוגב סלם אללוף, ליזרוביץ שני והילה דורפמן

 

לירון סיבוני , בת הזקונים של נאוה , נולדה ביום כ"ב באייר תשמ"ד, 24.05.1984 בירושלים בבית החולים "הדסה הר הצופים". היא אחותם הקטנה של אסף ויניב.

את לימודיה היא התחילה בבית הספר היסודי במעלה אדומים "תומר-רחל" שבו למדה עד גיל 16, שמשפחתה החליטה לעבור לפתח תקווה. פרידה מהחברות הטובות לא הייתה קלה, והאירוע צוין במסיבה מרגשת שבמהלכה נשבעו הבנות לשמור אמונים זו לזו. התחברה ברגע אחד לחברות חדשות שביניהן הכירה את מורן, שהפכה להיות החצי השני שלה. סיימה את 12 שנות הלימוד בבית הספר התיכון "עמל ב' " . למדה בכיתת מב"ר – מסלול בגרות רגיל. היא בחרה ללכת לכיתת מב"ר מכיוון ששום מגמה לא התאימה לה מבחינת הלימודים שמהם הגיעה. הלימודים לא היו במקום הראשון אצלה, העדיפה להנעים את זמנה ולהתמקד בדברים שאהבה באמת כמו חברות, מסיבות, בגדים וסתם לרבוץ בספה.

בילדותה לירון הייתה ילדה חייכנית, שמחה, עצמאית ונורא חברותית. אימה סיפרה  על מקרה ששמעה מחברתה של לירון שרונה  : "הייתי הורה מלווה בטיול השנתי של כיתה ו', בזמן שכל הבנות הלכו למקלחות ולהתארגן לחדר אוכל לאחר היום המתיש נשארה ילדה אחת בחדר שהייתה בהכנות הסופיות, שרונה, ניגשה אליי ואמרה לי 'את לא מבינה כמה אני אוהבת את לירון' ואמרתי לה מה ? מה קרה ? והיא אמרה לי 'שתדעי לך רק בזכות לירון יצאתי לטיול" .  היא סיפרה שהמורה ביקשה מהבנות להתחלק לשני חדרים וכמובן שזה מתחלק ל"שוות" ובחדר השני כאלה שפחות... שרונה היא מאלה ה"פחות שוות" אז היא החליטה שהיא לא רוצה לצאת לטיול ואז לירון ניגשה אליה בהפסקה ושאלה אותה למה היא לא באה ושרונה ענתה לה "לא מה עזבי אתן כל החברות וזה בחדר אחד.. זה לא פייר.." ולירון בתגובה אמרה לה "יודעת מה ? אני אבוא לחדר שלכן" ובגלל המעשה הזה התחילה "מריבה" מי תצטרף ללירון לחדר השני. אימה אומרת : "לירון באופי שלה הייתה ילדה חביבה, לא מקובלת בגלל שהיא יפה או משהו מיוחד, משהו בה, באישיות שלה, גרם לאחרים לאהוב אותה" .

לירון הייתה אחותם הקטנה של אסף ויניב. הקשר ביניהם היה מיוחד במינו ודעתם הייתה לה חשובה מאוד. העריצה במיוחד את האח הבכור. את שמה של לירון בחר אחיה אסף. ביום הולדת ה-17 קנה לה אסף תכשיטים מיוחדים העשויים מאבן ה moon stone אבן זו אמורה להביא אושר ובריאות לעונדים אותה. וסבתה דייזי העניקה לה במתנה טיול לארצות הברית עם בת דודתה.

 

תאריך גיוסה של לירון היה ב-21.11.2002 ועברה קורס שלישות והוצבה כמש"קית בבסיס צריפין. ב9.09.2003 יצאה לירון מהבסיס וחיכתה לטרמפ שנקבע מראש עם עוד מספר חיילים ומסתבר שעמד ביניהם מחבל מתאבד שהיה לבוש בחגורת נפץ ותיק המלא בחתיכות מתכת וברגים שבסופו של דבר אחד מהם היה זה שגרם לחבלה קשה בראשה של לירון. לירון הובלה ישירות לבית החולים "אסף ה רופא" וכבר באותו הערב עברה ניתוח בראשה. לירון נאבקה על חייה במשך 72 יום שביניהם כבר הייתה הרגשה שהיא מתחילה להתאושש אך במהרה מצבה שוב הדרדר.  לאחר מאבקים רבים, נפטרה ב19.11.2003 כשהיא בת 19 וחצי. זה היה יומיים לפני שהייתה אמורה לחגוג שנה של גיוס בצה"ל.         

                                                                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תמונה מזירת האירוע בסמוך לבסיס .

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now